Aké sú príznaky otvárania sa?

Zodpovedané
22. jún 2021

Dobrý deň,

som na začiatku 19. týždňa (podľa sona) a mám bolesti pod bruchom. Pridružili sa aj bolesti krížov. Cítim to tak ako keby mám dostať každú chvíľu menštruáciu.

Žijem v zahraničí a toto je moje 4. tehotenstvo. Prvého som čakala na Slovensku, kde som musela mesiac ležať v nemocnici, lebo som predčasne otvárala. Druhú som takmer celé tehu odležala pre istotu doma v UK. Tretie bol spontánny potrat v 14. týždni.

Bolesti mám už štvrtý deň a cítim aj pichanie v pošve. Mám ako keby svalovicu pod bruškom. Inak nekrvácam. Placentu mám vpredu a ani pohyby ešte necítim. Mám doma doppler.

Aké sú príznaky otvárania sa?

Dnes som zacítila také tvrdnutie/vydutie a bolo to strašne nízko.

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade odporúčam navštíviť lekára. Vzhľadom k anamnéze by bolo vhodné užívať vaginálne Utrogestan, ktorý má význam v prevencii predčasného pôrodu.

Príznaky, ktoré popisujete môžu byt v tehotenstve bežné a rovnako môžu znamenať problém. To sa dá zistiť len vyšetrením a ultrazvukovou cervikometriou.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com