Manžela bolia lýtka, keď beháme na páse. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
5. jún 2024

Dobrý deň,

s manželom sme začali behať na páse pár mesiacov dozadu. Je behám už dlhšie, manžel asi od januára. Obaja dlhé roky silovo cvičíme. V poslednej dobe (2 mesiace) máva manžel počas behu aj po ňom bolesti lýtok ako keby z vonkajšej strany. Pozerala som na internete čím to môže byť. Kúpili sme mu nové topánky na odporúčanie pána v obchode vyslovene na behanie, došlap mu tiež zhodnotili v obchode ako v poriadku. Bolesti má však stále.

Zranenia v oblasti nôh nikdy nemal.

V čom by mohol byť problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

z popisu nedokážeme určiť o aký problém ide. Je nutné navštíviť lekára alebo fyzioterapeuta, ktorý Vášho manžela dôkladne vyšetrí, skontroluje stereotyp chôdze a behu. Na základe toho Vám dokáže pomôcť s problémom a určiť prípadnú liečbu.

Prajem Vám pekný deň!
Mgr.Radka Komárová
web: www.orthospine.sk