Mám C lordózu a sinkonvexnú skoliózu. Potrebujem rehabilitácie?

Zodpovedané
10. jún 2024

Dobrý deň,

moje výsledky:

Napriamenešia C lordóza, sinkonvexná skolióza v C oblasti. Primárne nestenotický spinálny kanál, redukovaný viacetážovými plytkými diskopatiami - najmä c4-c7 (s Max C5/6 centrálne), bez kontaktu miechy, bez významnejšieho zníženia later.recesov, bez impresie centrálnych koreňov. Neoroforamina bez stenózy. Ľahká chondróza C3 - C6 bez subchondralneho edému, ľahká spondylóza a fezetová artróza bez dekompenzácie.

Potrebujem rehabilitácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

po vyšetrení by Vám mal lekár odporučiť další postup. My určite doporučejeme začať s rehabilitáciami čo najskôr. Je dôležité tento stav chrbtice zlepšovať, prípadne aspoň udržiavať v aktuálnom stave.

Prajem Vám pekný deň!
Mgr.Radka Komárová
web: www.orthospine.sk