Ako zmierniť bolesť krku po náročnom cvičení v škole?

Zodpovedané
10. jún 2024

Dobrý deň,

11-ročný syn sa zobudil s vytočeným a bolestivým krkom. Večer predtým sa sťažoval na miernu bolesť. Hneď sme navštívili lekára. Poslali nás hneď na rehabilitáciu. Deň predtým mali náročné cviky na telesnej výchove.

Ako mu môžem pomôcť?

Za aký čas mu bolesť prejde?

Aké cviky mu pomôžu?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa správy Vám bolo odporúčané vyšetrenie skrátnených a oslabených svalov, TEN na trapézy, SOlux na krčnú chrbticu a Bioptron na SCM.

Odporúčame čo najskôr navštíviť rehabulitáciu, postupovať podľa pokynov fyzioterapeuta. Trvanie bolesti je veľmi individuálne, no malo by sa to zlepšovať každým dňom.

Aktuálne neodporúčame cvičiť žiadne cviky. Je nutné svalstvu dopriať kľudový režim a suché teplo.

Prajem Vám pekný deň!
Mgr.Radka Komárová
web: www.orthospine.sk