Zmenšia sa veľmi prsia mastopexiou?

Zodpovedané
23. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť o mastopexii.

Zmenšia sa veľmi prsia mastopexiou?

Chcela by som mať rovnakú veľkosť, ale nepoužiť implantát.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

mastopexia je operácia pri ktorej zachovávame čo najväčšiu časť objemu prsníka. Odstraňuje sa len nadbytočná koža a modeluje sa tkanivo prsníka tak aby sme dosiahli jeho požadovaný tvar a polohu na hrudníku.

Pri tejto operácii sa teda odstráni nevyhnutná časť kože a podkožného tkaniva. Na celkové zmenšenie prsníka je to zanedbateľné množstvo.

Čiže principiálne môžme povedať, že veľkosť prsníka sa zachováva.

Prsné tkanivo sa mení nielen v skorom pooperačnom období ( 3 mesiace) ale aj následne počas rokov v prípade chudnutia, priberania alebo len starnutia.

Tieto zmeny sú výraznejšie, ako u žien ktoré majú vložené silikónové implantáty, pretože tie svoj tvar a veľkosť nemenia a mení sa len tá zvyšná časť "živého" tkaniva.

Nesporná je ale výhoda vyplnenia prsníka len vlastným tkanivom.
Úspešná operácia/mastopexia vie urobiť s tvarom prsníka "zázraky".