Zmenia sa moje nové prsia po druhom pôrode?

Zodpovedané
30. máj 2024

Dobrý deň,

plánujem augmentáciu prsníkov. Som po jednom pôrode 17 mesiacov, ale o cca 2 roky chceme ďalšie bábo. Rozhodnutá som pre anatomický typ implantátu.

Zmenia sa moje nové prsia po druhom pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa je toto otázka skôr na jasnovidca 🙂. Ale teraz vážne.

Prsia sa ako aj ostatné časti tela rokmi menia. Tieto zmeny môžu byť u niekoho výraznejšie napríklad pri chudnutí, priberaním alebo stárnutím. Najviac sa prsia menia po skončení dojčenia.

Niektoré ženy majú dobrú genetiku a prsia sa im skoro nezmenenia. Prípadne len jemne poklesnú. To ale nie je veľmi častý stav.

Nič sa však nestane, ak budete mať vložený implantát. Prsia si prejdú zmenami tak či tak. Primerane veľký implantát k vašej postave určite nespôsobí, že sa prsia pokazia viac ako bez implantátov.

Ak však zvažujete podstúpiť len jednu operáciu, tak pokojne môžete počkať približne 6 mesiacov po skončení dojčenia.

Veľmi často ženy, ktoré majú implantáty a po dojčení im prsia poklesnú, podstúpia modeláciu čiže mastopexiu, pri ktorej sa len modeluje vlastný prsník a implantáty sa nechajú na svojom mieste bez ich odstraňovania.

Uvažovať však, že podstúpite len jednu operáciu a prsia budú skoro do konca života rovnaké je mylná predstava. Pri operáciách prsníkov je vždy viacero alternatív a kombinácii implantátov a modelácie prsníkov s cieľom dosiahnuť želaný tvar a veľkosť.

Najlepšie by bolo absolvovať viac osobných konzultácií, aby ste počuli viac názorov a návrhov riešení. Určiť postup, ktorý Vám bude vyhovovať najviac.