Zmení škvrna po popálení farbu, alebo musím navštíviť plastického chirurga?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

na nohe som sa popálila horúcou vodou a rana je dosť rozsiahla. Po používaní Unigelu sa mi to na povrchu krásne zahojilo, avšak zostala mi dosť výrazná červená škvrna. Ubehol asi mesiac.

Zmení tá škvrna farbu, alebo musím navštíviť plastického chirurga?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dôležitá je pri popálenine hĺbka poškodených tkanív. Preto sa mi je ťažko vyjadriť. Hojenie týchto zranení trvá často aj rok. Počas tejto doby jazva prechádza rôznymi fázami, ktorej jednou časťou je aj začervenanie.

Stav u vás môže byť normálny vývoj hojenia jazvy ale aj nie.

Mal by Vás pozrieť lekár, ktorý sa venuje liečbe popálenín. Nemusí to byť len plastický chirurg.
Ideálne ak ranu vidí jeden lekár aby mohol posúdiť aj vývoj, dynamiku hojenia.