Vykoná mi plastiku pyskov aj gynekológ?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

pred 4 rokmi som rodila a veľmi som sa potrhala. Odvtedy mám veľký problém, lebo pysky ohanbia sa mi nezrástli. Jeden mám roztrhnutý úplne a druhý je len čiastočne spojený. Nie je mi to príjemné ani pri pohlavnom styku a ani pri bežnej hygiene.

V tom čase som však vedela, že chcem ešte jedno dieťa. Preto som to neriešila. Lenže druhé dieťa sa narodilo a pri tomto pôrode nebol potrebný jediný steh, takže nebolo čo “opraviť”.

Ak chcem absolvovať plastiku pyskov ohanbia, musím ísť na kliniku estetickej medicíny?

Alebo mi to vie spraviť gynekológ, prípadne nejaký chirurg?

Prepláca poisťovňa takýto zákrok aspoň čiastočne?

Aká je orientačná cena takejto operácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne to nebude úplne jednoduchý zákrok a nie každý chirurg/gynekológ sa môže do toho chcieť pustiť. Môže to byť ako gynekológ, tak aj plastický chirurg.

V prípade operácie gynekológom si viem predstaviť, že ho v nemocici zdravotná poisťovňa uhradí. Ale obávam sa, že v súkromných zariadeniach plastickej chirurgie nie.

Orientačne by to mohla byť suma ako je uvedená v cenníku pri labioplastikách - úprava malých pyskov ohanobia. Môže byť vykonaná v celkovej alebo lokálnej anestézii. Od toho sa tiež odvíja cena za zákrok.