Viete si pri konzultácii ohľadom rhinoplastiky predstaviť výsledný efekt?

Zodpovedané
10. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom rhinoplastiky.

Koľko rhinoplastík operujete cca za rok?

Viete si už pri konzultácii predstaviť výsledný efekt?

Odhovárate ženu od operácie, keď si myslíte, že nebude mať pre ňu benefit?

Ďakujem

Dobrý deň,

odhováram ženy aj mužov, vedeli by viacerí o tom rozprávať.
Hlavne zdôrazním, že je lepšie byť smutný po konzultácii ako po operácii.
A ešte je dôležité absolvovať radšej 10 konzultácií a 1 operáciu ako 1 konzultáciu a 10 operácií.

Smerujem k jednému záveru, a to že vizualizácia pred operáciou môže byť veľmi "chrumkavá", ale splniť to môže byť komplikované, hlavne ak na hojení sa podieľa aj mnoho faktorov, ktoré lekár ani pacient nevie ovplyvniť.

Vždy pred operáciou vyslovujeme istý predpoklad a pravdepodobnosť výsledku. Pacient si platí a absolvuje istý proces operácie a pooperačnej starostlivosti, ktorý vedie ku výsledku, ale ten sa nedá zaručiť, To Vám povie každý skúsený chirurg.

Ja vo svojej praxi aktuálne robím cca 80 - 110 operácií nosov ročne.

Benefit operácie je subjektívny. Tak ako jeden človek je nadmieru spokojný s nie úplne dokonalým výsledkom tak iným s takmer dokonalým má nekonečnú túžbu po "vylepšovaní" detailov.

Dúfam, že moja odpoveď bola dostatočná 🙂