V roku 2015 som bola na augmentácii. Prečo ma pri ovulácii bolieva ľavý prsník?

Zodpovedané
23. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V roku 2015 som bola na augmentácii prsníkov. Po operácii prebehlo hojenie v poriadku. Predtým som odkojila 2 deti. Jedného pol roka a druhého rok a 2 mesiace.

Vždy som mala ľavý prsník o trochu väčší ako pravý. Aj mlieko som mala viac v ľavom, a preto som viac kojila z ľavého, aj keď som sa snažila to striedať.

Tak mi to ostalo aj po augmentácii. Išla som z 0 na 75 B a a to som bola 3 roky po kojeni na operácii. A s veľkosťou som spokojná. Chodím každý rok na sono a tam mi náhodou zistili pod pazuchou vraj mäkké 2 oválne uzliny vo veľkosti 11 x 7 a 8 x 6 mm. Poslali ma na hematológiu a tam chodím každý rok na kontrolu.

Od vtedy sa bojím, aby to nebolo niečo zlé. Lekárka mi k tomu moc nepovie, kým sa nepýtam a ochota žiadna. Ľavý prsník ma pri ovulácii až do menzesu bolí. Ide skôr o taký tlak, resp. jemné pálenie. Mám aj miernu skoliózu a bolesť chrbtice medzi lopatkami. Tak som myslela, či mi to nevyráža do ľavého prsníka, ale cítim iba ľavý.

Aj na dotyk ho viac cítim, hlavne bradavka je citlivá. Pravý vôbec. Teraz som 7 dní pred menštruáciou a dala som si večer kapustný list na ľavý prsník, vraj to pomáha.

Všimla som si, že keď si pošúcham nechtom po dvorci, tak ako keby také ako keď máte suchú vyrážku. Tak to vyškrabkávam. Nie je toho veľa, viac na ľavej a trošku na pravej, ale to iba keď si trosku vytlačím alebo škrabkám nechtom. Inak mi nič nevyteká.

Je to normálne?

Je to spôsobené hormónmi, keďže som asi pred piatimi rokmi dojčila?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

popisujete viacero vecí, ktoré medzi sebou zrejme nesúvisia.

Asymetria prsníkov je častá a ženy mávajú bolesti aj keď nemajú implantáty.
Doba od skončenia kojenia do operácie bola dostatočná
Bolesti môžu súvisieť aj s veľkosťou prsníkov, implantátov. Ak bol ľavý väčší, môže viac "ťahať".

Menštruačné a ovulačné bolesti sú časté aj v prípade ak žena nemá implantáty, je potrebné to riešiť s gynekológom.
Rovnako aj výtok alebo zmeny na bradavke.
Kapustný list je babský recept, pri dlhotrvajúcich ťažkostiach by som ho neodporúčal ako náhradu za lekárske vyšetrenie.

Ak nie ste spokojná s vysvetlením od lekárky, dožadujte sa ho. Prípadne zmeňte doktorku, ste slobodná výberom lekára. Ak lekár nevie, že chcete viac informácií, tak si môže myslieť, že ich máte dostatok.
Ak lekár nevie, že niečo robí zle, nezmení sa.
Bolesti môže samozrejme spôsobovať aj skolióza.

To všetko sú otázky na

  • gynekológa(hormonálne zmeny v rámci cyklu, nález hrčiek, bolestivosť prsníkov, výtok z bradaviek),
  • ortopéda(skolióza, bolesť vyžarujúca do lopatky),
  • dermatologa (suchá vyrážka),
  • aj plastického chirurga(stav implantátov).

Musíte sa pýtať ich až pokiaľ nedostanete pre Vás zrozumiteľnú odpoveď, lebo takto si falošne spájate možno nesúvisiace veci a liečite to kapustným listom.

V extrémnom prípade sa môže prehliadnuť aj rakovina v skorom štádiu, keď sa ešte dá jednoducho liečiť. Je to Vaše telo a Vaše zdravie.