V pondelok ma čaká augmentácia. Môžem si dať tabletku od bolesti hlavy?

Zodpovedané
7. aug 2024

Dobrý deň,

v pondelok ma čaká augmentácia.

Môžem si dať tabletku od bolesti hlavy?

V papieroch je uvedené, že žiadne lieky. No mňa strašne bolí hlava.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete. Odporúčam skôr tabletky proti migréne ako NSA, ktoré vo vyšších dávkach zvyšujú riziko krvácania.

Najlepšie je komunikovať priamo s klinikou, kde budete operovaná vzhľadom na výsledky predoperačných testov krvi.

Zohľadňuje sa stav zrážacích faktorov, ale tiež rizikovosť konkrétneho zákroku vo Vašom prípade. Nemusia na Vás platiť všeobecné odporúčania.