Upravia mi pri odstránení silikónových implantátov aj vzhľad prsníka?

Zodpovedané
7. aug 2024

Dobrý deň,

rada by som si dala odstrániť silikóny, kedže po pôrodoch sa mi prsia rapídne zväčšili.

Upravia mi pri odstránení aj vzhľad prsníka, aby to bolo stále estetické?

Nechcem mať ovisnuté placky.

Ďakujem

Dobrý deň,

pýtate sa či sa tie prsia upravia sami od seba do pôvodného stavu? Alebo či je možná operačná korekcia?

Samé sa neupravia, ak už od vloženia implantátov uplynul dlhší čas. Každá časť tela podlieha rokmi zmenám. Niekto má štastie na dobrú genetiku a zmeny môžu byť len minimálne a ani po rokoch nie je potrebná mastopexia. Väčšina také šťastie nemá.

Operačná korekcia ochabnutých pŕs sa volá mastopexia. Robí sa aj pri odstránení implantátov, alebo pri výmene za výrazne menšie.

Je potrebné rátať s jazvami minimálne okolo dvorcov a často aj vertikálne aj v podprsníkovej ryhe.

Neuvádzate, ako dlho ste od posledného pôrodu a či máte už želanú postavu. Modeláciu prsníkov odporúčame absolvovať až po plánovanom schudnutí, aby strata objemu pri schudnutí nespôsobila opätovné ochabnutie.