Upraví sa rozdiel vo výške pŕs tým, že budem nosiť fixačný pás na "osmičku"?

Zodpovedané
1. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom asymetrie pŕs po augmentácii.

Upraví sa 1,5 cm rozdiel vo výške pŕs tým, že budem nosiť 3 mesiace fixačný pás na "osmičku"?

A ak to nepomôže, kedy a aký zákrok sa robí?

Ďakujem

Dobrý deň,

asymetria pŕs je širší pojem a zaberá viac variant asymetrie.

Asymetria môže byť už pred operáciou a po operácii môže byť zmiernená alebo výraznejšia.

Môže byť na podklade deformovaného hrudného koša, rôzneho tvaru a/alebo veľkosti prsníkov, tiež ich polohy a umiestnenia dvorcov, podprsníkovej ryhy.

Asymetria môže prechodne vzniknúť aj priebehom hojenia a opuchov po operácii.

Vždy treba zohľadniť všetky aspekty vrátane operácie. Chirurg, ktorého ste si vybrali pred operáciou je pravdepodobne ten, ktorému ste najviac dôverovali. Je potrebné prebrať s ním vaše obavy a v prípade riešenia nasledovať jeho odporúčania.

Konkrétny stav asymetrie, ktorý asi máte na mysli vy, teda vzniknutý po operácii pravdepodobne rôznou polohou implantátov alebo výraznejším opuchom v niektorej časti prsníkov. V tomto prípade je kompresia jeden z konzervatívnych spôsobov ako sa stav často upraví bez potreby operačného zákroku. Tento čas je približne 6 mesiacov od operácie.

Po tomto období sa dá vyjadriť k tomu, či sa stav ešte má tendenciu zlepšiť, alebo sa pristúpi ku operačnej korekcii. Nie každý rozdiel sa dá ale jednoducho korigovať. Je potrebné zvážiť benefit operácie v každom prípade.

Vo vašom prípade bude momentálne najlepšia voľba trpezlivosť.

Verím, že sa Vám stav upraví.

Dobrý deň.

Predpokladám že myslíte rozdiel vo výške a uložení implantátov.

Záleží od operačného postupu, od stavu pred operáciou. To vie posúdiť najlepšie chirurg ktorý Vás operoval.

Obdobie 6 mesiacov od operácie je doba počas ktorej sa aj kozervatívnymi postupmi ako kompresia, tejping dokáže stav výrazne zlepšiť, ale opakujem, záleží od viacero faktorov.

Po 6 mesiacoch sa dá vyjadriť ku stavu podľa dynamiky ako sa stav zlepšuje/nezlepšuje či bude potrebný aj chirurgický zásah.

Ten ale nie je vhodné uponáhľať. Odporúča sa aj 12 mesačný odstup od operácie.

Dobrý deň.

Ak máte na mysli asymetriu spôsobenú rozdielnou polohou implantátov a ak neboli prsia, ich tvar a poloha asymetrické už pred operáciou, tak v takom prípade je niekedy stav prechodný. Kompresia a tejping podľa odporúčania chirurga, ktorý Vás operoval je možné stav zlepšiť.

Po 6 mesiacoch od operácie je možné posúdiť podľa doterajšieho vývoja, či je tendencia ku zlepšeniu.

S chirurgickým zásahom na korekciu sa ale neodporúča ponáhľať a zvyčajne je potrebné počkať 12 mesiacov od operácie.

Ale ako som písal, často sa stane, že sa stav upraví do želanej pozície.