Stretávate sa často s tým, že ženy chcú väčšie implantáty ako im odporúčate?

Zodpovedané
23. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na väčšie implantáty.

Stretávate sa často s tým, že ženy chcú väčšie implantáty ako im odporúčate?

Podla čoho sa dáva vysoký, stredný a nízky profil?

Aké komplikácie hrozia u väčších pŕs?

Je pravda, že doktor nevie ani ako budú výsledne vypadať?

Ako sa silikón usadí pod sval?

Ako si to má žena potom predstaviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v estetickej chirurgii nemáme ostré hranice a mantinely. Niekomu sa ten istý výsledok zdá malý a inému nenormálne veľký.

Rovnako sa pocit vnímania vlastného tela časom mení. Niekedy to, čo sa pri konzultácii zdá veľké, po roku už príde malé a naopak.
Závisí to od spoločenských vplyvov, ale aj od zmeny samotnej postavy.

Niekedy dokážeme pribrať 5 kg za pár týždňov a vtedy aj prsia pôsobia inak. Niekto pri pribratí do pŕs nedostane ani gram a iná žena má prsia 2x väčšie.

Toto všetko je ťažko predpovedať. Najmä ak prsia po operácii cca 3 mesiace prechádzajú zmenami vplyvom opuchu, klesania implantátov do finálnej polohy. Čím viac tkanív je nad implantátom, tým väčšie sú zmeny.

Čím viac má lekár skúseností s rôznymi typmi postáv, variantami prsníkov, operačných postupov, značiek, veľkostí a tvarov implantátov, tým viac si dokáže predstaviť..

No opísať to pri konzultácii je náročné, aj preto že sa s lekárom vidia prvý krát a nepoznajú sa, nemusia si trafiť do komunikácie a nemusí nastať pocit porozumenia a tým pádom ani dôvery.

Lekár by mal v prvom rade počúvať slová a aj tie medzi riadkami. Vtedy dokáže poradiť cestu, ktorá je najbližšia predstave ženy.

Verím, že sa mi darí počúvať viac.

Niekedy chcú ženy väčšie implantáty, ale tá doba kedy ich bola väčšina je už preč. Väčšina žien dnes chce prirodzené prsia.

Voľba profilu je komplikovaná a veľmi závislá nielen od požiadaviek na výsledný tvar, ale hlavne od "základu" a tvaru hrudného koša.

Detaily sú komplikované, zdĺhavé a majú viacero výnimiek pri rôznych značkách a typoch implantátov. Každý chirurg má v tomto vlastné postupy, preto sa neraz stretne žena s odlišným odporúčaním u dvoch chirurgov.