Stmavne opätovne koža malých pyskov po operácii?

Zodpovedané
18. nov 2022

Dobrý deň,

mám 40 rokov a trápi ma stmavnutie kože na okrajoch malých pyskov. Uvažujem o labioplastike, nie klinovou metódou, ale pozdĺžnym odrezaním tmavých okrajov malých labií.

Bude to efektívne riešenie?

Nikde som sa nedozvedela, či po operácii koža na okrajoch malých pyskov opäť po čase nestmavne. Netuším či sa malé pysky vôbec niekde nejako bielia. Všade čítam, že bielia len konečník alebo veľké pysky.

Stáva sa to, že malé pysky po operácii opäť stmavnú?

Aké iné riešenie by potom ešte pripadalo do úvahy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom "bielenia" nemám informácie. Pozdĺžnu resekciu v oblasti malých pyskov neodporúčam z dôvodu straty citlivosti a rizika neestetickej jazvy s nerovnými okrajmi.

Klinovitá resekcia sa nemusí robiť "do hĺbky", ale len s odstránením povrchovej sliznice a tým zachovaním citlivosti.