Stačí prísť, urobíte mi vyšetrenia, operáciu a môžem o 2 - 3 dni letieť naspäť s novými implantátmi?

Zodpovedané
13. sep 2020

Dobrý deň,

žijem v zahraničí, ale na Slovensku si chcem dať urobiť implantáty.

Aký je postup?

Stačí prísť, urobíte mi vyšetrenia, následne operáciu a môžem o 2 - 3 dni letieť naspäť?

Je možná konzultácia ohľadom tvaru a veľkosti online?

Ako prebieha platba?

Sú možné aj splátky?

Koľko stoja najlepšie anatomické implantáty najlepšej kvality?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúsim Vám odpovedať v bodoch.
Postup prípravy a vyšetrení či objednávania vhodného typu implantátu vyžaduje určitý čas a rôzne kliniky ho majú nastavené inak.

Poviem to tak. Niektorým chirurgom záleží na priamom zisku a urobia takmer hocičo.
Druhým zase záleží na dobrom mene, čo je dlhodobý proces, ktoré si nechcú pokaziť výberom nevhodného postupu, implantátu, s čím budete nakoniec nespokojná vy.

Čiže všetko, čo píšete sa v ideálnom nekomplikovanom priebehu dá vykonať, ale s výsledkom nemusíte byť nakoniec spokojná.

Ani najdrahšie implantáty nie sú záruka spokojnosti.

V mojej praxi sa pred operáciou robí konzultácia tak, aby ste mali dosť času na vstrebanie informácií a navrhovaného postupu. Ideálne aspoň 7 dní.
To je čas, počas ktorého sa dá aj absolvovať všetky predoperačné vyšetrenia, objednať implantáty, urobiť testy napríklad na COVID19 a podobne.

Po operácii je prvá kontrola po 8-10 dňoch. Vyžadujem ju aby bola osobne, nie cez internet.
Do 3 týždňov, ak je to možné, odporúčam pobyt na slovensku alebo v blízkosti. Ak sa neudejú žiadne komplikácie do 3 týždňov, je pravdepodobné, že nenastanú také, ktoré by si vyžadovali neodkladný chirurgický zásah.

Cestovanie na 2. deň je síce možné, a mnoho kliník v zahraničí, živiacich sa medical-turizmom to tak aj robí. Tam je ale dôležitejší ekonomický model ako primárne o dôvere lekár-pacient ako ho preferujem ja.

Splátky sú zväčša riešené cez finančné inštitúcie, ktoré na to majú ľudské, technické aj finančné kapacity a sú omnoho dostupnejšie, ako by sme vedeli zabezpečiť my.