Spôsobuje opuch prsníka nesprávna voľba športovej podprsenky?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň,

žiadny opuch som nikdy po augmentácii nemala. Už je to polroka od operácie, no niekedy po športe mám jeden prsník ako keby opuchnutý a pôsobí zdeformovane. Po chvíľke sa napraví.

Je možné, že som zvolila nesprávnu športovú podprsenku?

Teda nie vždy sa to stane. Mám anatomický tvar pod svalom.

Môžem si ublížiť, keď mám menšie číslo podprsenky ako mám mať?

Tým pádom to možno príliš sťahujem.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

po tak dlhom čase od operácie je nepravdepodobné, že máte ešte opuch, ktorý by sa deformoval tesnou podprsenkou.

Predpokladám, že sa Vám tesnou podprsenkou implantát posunie a otočí a potom sám vráti do správnej polohy.

Odporúčam nenosiť tesné podprsenky, a ak by sa stav deformácie opakoval častejšie, kontaktovať chirurga pre chirurgické riešenie, (výmena implantátov, modelácia, atď...)