Som vhodný kandidát na liposukciu?

Zodpovedané
7. feb 2024

Dobrý deň,

niekedy som mala krásnu chudú postavu. No prišiel jeden pôrod 2019 a o rok a 3 mesiace v roku 2020 druhý pôrod. Moja váha bola 90 kg. Je tomu už zopár rokov, čo som schudla a momentálne vážim 69 kg. A celkovo som skoro spokojná, chodím do fitka, vyhľadávam pohybové aktivity, zmenila som stravu len stále to brucho nie a nie zmiznúť úplne. Nechcem veľmi veľký zákrok ako to odstránenie kože v oblasti brucha. Skôr by som išla do liposukcie. Ďalšie deti už neplánujem.

Som vhodný kandidát na liposukciu?

Koľko by taký zákrok vyšiel?

Ďakujem

Dobrý deň,

síce ste opísali svoju situáciu dostatočne detailne, no i napriek tomu neviem posúdiť vhodnosť liposukcie podľa foto.

Teoreticky sa liposukcia dá vykonať u každého človeka. Vhodnosť zákroku však záleží od úrovne Vašich očakávaní a od pomeru riziko/benefit.

Riziká pri liposukcii sú nielen zdravotné (anestézia, hojenie, infekcie) ale aj estetické (nerovnosti, asymetria, ochabnutá koža).

Na osobnej konzultácii sa preberú tieto možnosti a lekár stanoví optimálny postup, ktorý navrhuje vzhľadom na stav a svoje skúsenosti. Iný lekár môže mať iný názor a odporúčanie.
Preto navrhujem absolvovať viacero konzultácií u rôznych chirurgov a zaujímať sa hlavne o tých, čo sa na liposukcie špecializujú.

Úplne Vám brucho "nezmizne". Aj na foto vidno, že máte voľnejšiu kožu, ktorej sa liposukciou nezbavíte. Ale na odstránenie nadbytočnej kože abdominoplastikou to tiež ešte nie je dostatočne ochabnuté.