Som vhodný kandidát na liposukciu?

Zodpovedané
31. okt 2023

Dobrý deň,

som po abdominoplastike a toto je výsledok. Mám pár kg navyše, ale nechcem byť chudá. Začala som cvičiť, no to brucho mám stále rovnaké.

Je toto na liposukciu?

Robíte ju aj vy?

Aká by bola cena?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa foto z profilu, bez možnosti osobnej konzultácie a bez porovnania stavu pred operáciou sa nemôžem vyjadriť presnejšie. Záleží od toho, že aký výsledok tiež očakávate.

Liposukcia má možnosť znížiť množstvo tuku medzi kožou a svalovou stenou brušnou.
Podľa foto sa zdá, že máte tuk prevažne v brušnej dutine za svalovou stenou. S tým si liposukcia neporadí.

Odporúčam, aby ste cvičením a zmenou životosprávy dosiahli svoje ustálené maximum a až potom absolvovali osobnú konzultáciu. Až v takom štádiu má zmysel uvažovať o operačnom zákroku.

Zásadne zmeny postavy po zmene životosprávy môžu niektoré zákroky aj pokaziť.

Správne ste poznamenali, že operáciou sa nedá dosiahnuť cieľ byť chudý. Operácia nevie byť náhradou zmeny životosprávy.