Som vhodná kandidátka na operáciu pŕs, keď mám anémiu?

Zodpovedané
21. okt 2024

Dobrý deň,

mám anémiu.

Som vhodná kandidátka na operáciu pŕs?

Ďakujem

Dobrý deň,

anémia je stav nízkej hladiny hemoglobínu, ktorý pomáha prenášať kyslík v krvi ku tkanivám. Môže mať rôzne príčiny a môže byť rôzne závažná. Toto všetko sa musí zistiť ešte pred operáciou.

Každá operácia má istý stupeň rizika, ktorý musíme zohľadniť. Iný postup je pri operácii čerstvej zlomeniny a iný pri plánovanej operácii.

Ak v rámci predoperačných vyšetrení je anémia hraničná, ako výsledok genetickej varianty a Váš organizmus je na to "zvyknutý," je operácia možná.

Nedá sa to však povedať všeobecne, každý človek je iný.