Som vhodná kandidátka na augmentáciu, keď mávam zväčšené uzliny?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

zvažujem augmentáciu prsníkov. Mávam zväčšené uzliny a niekedy sa mi pod pazuchami objaví aj hrčka. Pri vyšetrení mamografie ma vždy pošlú aj na sono, kde mi potvrdia zväčšenie uzlín. Mám 44 rokov a 2 deti. Prs

Som vhodná kandidátka na zákrok?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho čo popisujete, by nemal byť problém to, že máte zväčšné uzliny.

Otázne je, že v akom stave je prsná žľaza. Operácia by mala byť v prípade, že je prsník v poriadku a nie je v pláne operácia kvôli nálezu nejakej podozrivej cysty alebo inej hrčky.
To Vám vie povedať Váš gynekológ.

Implantáty vieme vložiť aj úplne mimo vrstvu prsníkovej žľazy, do ktorej sa vôbec nemusí priamo operačne zasahovať a implantát je vložený "o vrstvu hlbšie".

Druhá vec je, či ste vhodná len na vloženie implantátov, alebo bude potrebná aj modelácia/mastopexia. Tá je nevyhnutná, ak je ochabnutie prsníkov príliš veľké a chceme aj premiestniť dvorce do vyššej polohy, alebo zmenšiť ich veľkosť.