Som veľmi chudá a mám tenkú kožu na nose. Je pre mňa vhodná rhinoplastika?

Zodpovedané
10. sep 2024

Dobrý deň,

chcela by som podstúpiť celkovú rhinoplastiku, avšak som veľmi chudá. Mám aj tenkú kožu na nose, plus mávam veľmi nízky tlak.

Som vhodná kandidátka?

Ďakujem

Dobrý deň,

bude to asi pre Vás znieť čudne, ale v podstate ste určite vhodnejšia na operáciu, ako by ste mali vysoký tlak a hrubé podkožie.

Samozrejme je nutné, aby ste nemali nejakú patologickú príčinu nízkeho tlaku. Napríklad nejakú formu poškodenia srdca a podobne.

Tenká koža - podkožné tkanivá sú problémom pre viditeľnosť aj milimetrových nedokonalostí a nerovností po operácii.

Dôležitý je výber skúseného chirurga a zrejme delikátna operačná technika s využitím kamuflážových postupov. To by malo minimalizovať riziko viditeľných nedokonalostí.