Robíte blefaroplastiku aj cez poisťovňu?

Zodpovedané
29. júl 2024

Dobrý deň,

mám 44 rokov a padnuté viečka. Jedno viac, ako druhé.

Robíte blefaroplastiku aj cez poisťovňu, ak by to malo byť aj zo zdravotného hľadiska?

Dá sa to vybaviť u Vás, alebo musím navštíviť očného lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

každá zdravotná poisťovňa má vlastné podmienky na schválenie operácie zo zdravotných dôvodov. Neviem aké sú aktuálne podmienky.

Na našom pracovisku však neuhrádza plnú sumu. Poisťovňa uhrádza len sumu rádovo 200 EUR po splnení všetkých podmienok.

Viem, že v štátnych nemocniciach majú vlastné postupy ako im operáciu preplatia. Funguje to trošku inak, ako v nezmluvých súkromných zariadeniach.

Ak máte zdravotný problém a uvažujete o plnej úhrade zdravotnou poisťovňou, odporúčam kontaktovať štátne zmluvné zdravotné zariadenie, alebo sa tiež informovať priamo vo Vašej poisťovni.