Prečo pri ruptúre implantátu cítim iba bolesť a nemám iné príznaky?

Zodpovedané
Dnes o 15:25

Dobrý deň,

pred cca 2 týždňami som zaznamenala bolesť pravého prsníka. Absolvovala som USG vyšetrenie, ktoré ukázalo pravdepodobnú ruprúru implantátu. Čítam však, že ruptúra sa bolesťou neprejavuje.

Prečo cítim iba bolesť a žiadne iné prejavy nie sú prítomné?

Ďakujem

Dobrý deň,

podrobnejšie sa rutpúre venujem v predchádzajúcej otázke v poradni.
Podľa tohoto obrázku by som povedal, že implantát nemusí byť prasknutý ale skôr "preložený". Často to veľmi napodobňuje ruptúru, s rozdielom, že nie sú prítomné ďalšie pruhy vnútri implantátu.
Pri typickej ruptúre staršieho dáta je tých bielych pruhov ďaleko viac a nie sú ostro ohraničené od okolia.
Ak nemáte iné ťažkosti, asi by som zopakoval USG vyšetrenie s odstupom 6 týždňov.
A podľa nálezu sa rozhodol, či pdostúpiť operáciu.
Nie zriedkavo sa robí operácia zbytočne, len podľa podozrenia, ktoré sa nakoniec pri operácii nepotvrdí. Niekdy je problém aj takto mylne diagnostikovanú ruptúru reklamovať u výrobcu implantátov, ktorý garantuje nejaký proces pri prasknuti implantátov.
Pre viac info pozrite aj predchádzajúci post v poradni.