Prečo mám silné bolesti a rozdielne prsníky 5 dní po operácii?

Zodpovedané
5. feb 2022

Dobrý deň,

dnes mám 4. - 5. deň od operácie. Implantát bol vkladaný pod sval, Mentor 365 a 340, guľatý tvar s vysokým profilom. Od včera mám silné bolesti v ľavom prsníku. Je to ako keby silná pichľavá až pálivá bolesť pod prsnikom smerujúca až po bradavku. Väčšinou to vždy začne bolieť vtedy, keď sa postavím.

Dnes večer to začalo byť fakt veľmi intenzívne. Ako som sa postavila, tak to bolelo viac menej nonstop. Keď sedím a nič nerobím, tak je to celkom pohode. Keď si tu ranu pri státi držím, tak je to ako tak pohode.

Pravá strana ma nebolí absolútne vôbec. Tak isto mám aj problém s rukami. Pri pravej strane nemám problém. Pri ľavej sa mi skoro vôbec nedá nič robiť s tou rukou. Potom mám strašné pálenie v prsníku.

Dnes som si pozerala prsia a všimla som si, že jeden prsník mám oveľa väčší. Je to však prsník, do ktorého mi vkladali menšiu veľkosť.

Je to len opuch?

Celkovo mi príde, že prsia mám na vrchu hrudníka ako lopty a zospodu sú úplne pohode.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ste ešte veľmi krátko od operácie na zhodnotenie asymetrie. To je možné nie skôr ako 3 mesiace od operácie. V niektorých prípadoch si prsia "sadajú" aj viac ako rok.

Najmä ak máte vložené rôzne implantáty, určite ste mali asymetriu aj pred operáciou a v takýchto prípadoch asymetria sa len zmierni, ale nezmizne nikdy.

No problémy, ktoré popisujete môžu byť spôsobené aj náhlym krvácaním v oblasti rany a mali by ste okamžite kontaktovať chirurga. Ak je nedostupný, tak absolvovať sono vyšetrenie v mieste bydliska. Krvácanie môže byť zdravie ohrozujúce.

Odporúčam kontaktovať v takýchto prípadoch svojho chirurga/kliniku alebo v mieste pobytu ísť na vyšetrenie ak sa stav zhoršuje.