Prečo ma bolí len jedna strana prsníka okolo dvorca a bradavka a druhý prsník ma nebolí?

Zodpovedané
13. nov 2020

Dobrý večer,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Už mi bolo všetko vysvetlene na koľko som mala rany lepené lepidlom a neboli zošívané, tak by nebolo vhodné dávať pás. Vraj museli ich tlačiť hore, aby netlačili na ranu a časom klesnú už teraz je to zas o niečo lepšie.

Sú dosť opuchle ešte a verím, že sa to napraví.

Vadilo by mať pás na šoférovanie?

Dnes som prvýkrát šoférovala od operácie a bez toho to bolo dosť divné. Tak som si ho pre istotu dala, aby držali tvar a nehýbala som nimi. Pomaly mi bradavky idú krásne hore s dvorcami ako klesajú implantáty a opúchajú, tak sa už formujú a tým sa aj dvorce s bradavkami dvíhajú vyššie ako boli.

Prečo ma bolí len jedna strana prsníka okolo dvorca a bradavka a druhý prsník ma nebolí?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na nosenie pásu sa musíte opýtať zase len Vášho chirurga. Je to individuálne podľa typu operácie a stavu tkanív.

Bolesti sú takmer vždy rozdielne na ľavej a pravej strane. Tomu sa nedá vyhnúť.
Súvisí to s tým, že priebeh nervov a ciev v prsníku je rozdielny a rovnako ak opuch a hojenie prebieha ináč.

Ak je to spojené aj s inými ťažkosťami, tak je potom najvhodnejšie kontaktovať svojho chirurga, aby ste niečo nezanedbali.