Prečo cítim pálivú bolesť v jednom prsníku?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som 1,5 roka po operácii a stále mám pálivú bolesť v jednom prsníku. Niekedy je tá bolesť silnejšia, inokedy slabšia. Niekedy nie je.

Nie je to ani v období menštruácie. Už dvakrát som bola na sono a všetko je v poriadku. Ide o prsník, kde mi operatér robil miernu úpravu zvnútra.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to Vám bohužiaľ neviem objasniť. Niekedy sa stretávame s podobnými ťažkosťami, niekedy nevymiznú ani po vybratí implantátov.

Totiž nie všetky ťažkosti v oblasti hrudníka súvisia s vložením implantátov.
A rovnako neplatí, že po vložení implantátov už nemôžu nastať iné ťažkosti prsníkov.

Čo Vám viem odporučiť je len opakovane vykonať sono prsníkov a poradiť sa so svojim plastickým chirurgom a gynekológom na vhodnom postupe.

Dôležité je vždy vylúčiť najmä zdravotne nebezpečné príčiny. Potom ostane už "len" bolesť, ktorá môže napríklad byť spôsobená len samotným pohybom implantátu v oblasti periostu na rebrách, alebo v priebehu nejakého senzitívneho nervu.

Takto na diaľku je to z mojej strany stále len špekulácia.