Prečo cítim ako keby pohyb v implantáte?

Zodpovedané
25. mar 2023

Dobrý deň,

som po augumentácii a v pravom prsníku cítim ako keby také prelievanie či vŕzganie. Keď sa predkloním a umývam si tvár nad umývadlom a vrátim sa do vzpriamenej polohy, tak ako keby sa mi v ňom niečo prelialo. Necítim pohyb implantátu, ale ako keby pohyb v implantáte alebo po ňom.

Nemám žiadnu bolesť, žiaden opuch, prsia vyzerajú obe rovnako. Prsník nie je tvrdý. Zvláštne je, že keď si chytím a vytvorím dostatočnú kompresiu, tak to necítim.

Je možné, že sa mi implantát neobrástol dobre tkanivom?

Môže byť tkanivo natiahnuté?

Dá sa to časom do poriadku?

Ten pocit je len čudný. Viem, že je to cudzí predmet v tele, ale o ľavom prsníku ani neviem.

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete ako dlho ste od operácie. Máme skúsenosť, že tento pocit býva do 3 mesiacov od operácie veľmi často.

Prsia sú skoro vždy rozdielne pred operáciou a aj pri použití rovnakých implantátov býva proces hojenia rôzny na každej strane.
Určite sa nemusíte báť, že stav by bol prejavom nejakej komplikácie alebo vznikajúceho problému.

Dokonca veľmi často to býva ako dôsledok vnímania inej citlivosti vo vnútri, priebehom nervov, polohe fascií, svalových obalov...

Nakoniec aj tvrdíte, že prsia vyzerajú "obe rovnako".

Môže to byť tiež dôsledok voľnejšieho priestoru okolo implantátu, ktor'ý mu dovodlí väčší pohyb.

Implantátu a ani tkanivám v okolí nevieme "prikázať", aby sa pevne obrástli okolo implantátov. Dokonca príliš malý priestor ani neznamená, že implantát bude stabilnejší. Časom sa môže rozpohybovať a priestor si rozšíriť. Niekedy malý priestor pre implantát spôsobuje problémy so samostným implantátom. Niekedy sa tkanivá okolo implantátu zase zmraštia, napríklad pri jazvovom procese po infekcii..

To všetko opisuje rôzne stavy, ktoré môžu nastať. Obdobie prvých 3 mesiacov je veľmi "živé" a premenlivé hoci niektoré zmeny " dosadnú až s odstupom 12 mesiacov.

Môže sa to dať do stavu, ktorý bude pre obe strany podobný a nebudete vnímať rozdiel.
Sama tomu procesu môžete pomôcť tak, že nebudete prisa preťžovať, orientovať sa môžete hranicou " do bolesti alebo dyskomfortu"

Priebežne kontaktujte svojho chirurga. On by mal vedieť aj konkrétne rozdiely pri rôznych operačných technikách, typoch a povrchoch implantátov a tiež v rámci vášho predoperačného stavu.