Pokiaľ žena nebude dojčiť, kedy je možné ísť čo najskôr na operáciu pŕs po pôrode?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň,

po pôrode si chcem dať vložiť implantáty.

Pokiaľ žena nebude dojčiť, kedy je možné ísť čo najskôr na operáciu pŕs po pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

prsia by mali byť už v čase konzultácie finálnej veľkosti a tvaru pri požadovanej postave.
Pri výbere vhodného operačného postupu zvažujeme celkovú harmóniu postavy, obvody pod prsiami aj cez prsia, šírku bázy prsníka, polohu dvorcov, stav ochabnutia kože, kvalitu kože a pomer tuku a prsnej žľazy, vzdialenosť prsníkov od seba, atď...

Preto je potrebné mať už prsia ustálené a postavu finálnu, aby ste po operácii po pár mesiacoch neriešili ďalšie korekcie.

Väčšinou táto doba býva asi pol roka od skončenia dojčenia. Ale pri extrémne vychudnutej postave s minimálnym základom v prsiach doba môže byť kratšia a naopak pri väčších prsiach s pár kg navyše to môže byť dlhšie.