Podstúpim odstránenie implantátov bez úpravy. Nebude to problém zo zdravotného hľadiska?

Zodpovedané
11. sep 2024

Dobrý deň,

podstúpim odstránenie implantátov bez úpravy s tým, že sa neodstráni kapsula.

Nebude to problém zo zdravotného hľadiska?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je úplná zhoda na tom, či odstraňovať celú kapsulu (jazvové púzdro) okolo implantátov. Najmä v prípade, že kapsula vyzerá úplne prirodzene, je jemná, nie je v nej prítomné väčšie množstvo tekutiny/serómu.

Kapsula môže byť tesne prirastená na rebrách a pri jej odstraňovaní môže byť oslabená alebo poškodená dôležitá časť tkanív hrudnej steny. Na druhej strane, ak je kapsula hrubá alebo obsahuje podozrivé hmoty a tekutinu, mala by sa odstrániť celá a poslať na vyšetrenie.
V hraničných prípadoch je to na rozhodnutí chirurga počas operácie, ktorá varianta je bezpečnejšia a vhodnejšia pre konkrétny prípad.

O dosť častejšie sa rieši, či prsia budú mať vyhovujúci tvar po odstránení implantátov. Veľmi často je potrebná modelácia. Nielen pre nadbytočnú kožu, ale ťiež pre zmenu pozície a veľkosti dvorcov.

Takto upravené prsia dostanú vyhovujúci tvar a niekedy sme prekvapení, ako plno prsia pôsobia, pričom celkový vzhľad postavy môže pôsobiť sviežejšie a mladšie.