Podľa USG mám ruptúru implantátu, podľa plastickej chirurgičky to tak nie je. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
6. sep 2021

Dobrý večer,

v roku 2015 som podstúpila zväčšenie prsníkov Mentor pod prsné svaly. Pravidelne chodím na USG a s výsledkom k plastickej chirurgičke, ktorá má operovala.

Prvý rok bolo všetko v poriadku, no od roku 2017 mi pani doktorka na USG tvrdí, že mám na pravom prsníku ruptúru implantátu. No keď prídem s USG za svojou plastickou chirurgickou tak tá tvrdí, že to tak nie je a je to tak doteraz. Nemám žiadne problémy a ani bolesti. Dokonca som pred 1 rokom a pol aj kojila no znepokojuje ma to.

Pani doktorka z USG mi už však tento rok na kontrole dala práve na Vás kontakt, aby som sa skúsila poradiť s niekým iným.

Môžem sa u Vás objednať na konzultáciu?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ruptúry implantátov sú síce zriedkavé, ale na USG sa dajú dokázať skôr ako inou metódou.

Problém je, že USG popisuje človek a nie stroj a je veľmi dôležité, ako veľmi je skúsený.
Pri operácii pre ruptúru sa niekedy stáva, že sa nepotvrdí a v tom prípade sa môže stať, že Vám reklamáciu ( nový implantát zdarma) neuznajú a tým pádom hradíte celý zákrok sama a asi ani lekár, ktorý robil USG prsníkov a vyjadril sa že je tam ruptúra Vám zákrok nepreplatí.

Druhá vec je, že každý zákrok má isté riziká a môže sa stať, že vznikne problém, ktorý by sme nemali. Preto sa nehrnieme do operácie za každú cenu ak nie je istota že máme problém, ktorý musíme riešiť.

Na druhej strane, ak máte pochybnosti, určite navštívte iného lekára ako plastického chirurga tak aj sonografistu. Ak viacerí tvrdia to isté, je to pravdepodobnejšie.

Samozrejme, radi Vás uvidíme aj u nás.