Podľa čoho sa vyberá pooperačná podprsenka?

Zodpovedané
13. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pooperačnej podprsenky.

Podľa čoho sa vyberá pooperačná podprsenka?

Čítala som, že niektoré ženy majú rovnaký obvod pod prsiami a jedna žena má väčšie prsia ako druhá žena a majú rovnakú veľkosť podprsenky.

Môže sa stať, že jednej žene sa horšie usadia prsia, keď má vôľu v podprsenke väčšiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

otázka veľkosti podprseniek je častá a nie každému zrejmá.

Ženy ale aj chlapi si často mýlia veľkosť prsníkov a veľkosť košíkov.

Písmená A,B,C,D veľkosti košíkov by mali zodpovedať postupne väčším prsiam, Tak to ale nie je vždy. Situácia sa mení ešte viac pri rôznom obvode pod prsiami. Ale pre jednoduchosť si povieme ako je to pri rovnakom obvode POD PRSIAMI.

Predstavte si ženu bez pŕs. Len samotný hrudný kôš, ako majú muži.
Hrudník môže byť rôznych tvarov ( trojuholník, valec, vpáčený, vystupujúci, a iné )
Aj pri rovnakom obvode POD PRSIAMI môžu mať dve ženy rôzny obvod CEZ PRSIA aj keby tam prsia neboli.
Prsia čím sú väčšie, tým viac prispievajú ku obvodu v úrovni pŕs a tým pádom je väčšie písmeno košíka A-D.

Teraz si predstavte dve ženy.
1. obvod pod prsiami 75 cm cez hrudník ak by nemala prsia 79 cm
2. obvod pod prsiami 75 cm cez hrudník ak by nemala prsia 84 cm

1. žena má svoje prsia 4-ky a obvod jej zvýšia o 9 cm, výsledok 79+9= 88 cm podprsenka 75 C
2. žena má svoje prsia 2-ky a obvod jej zvýšia o 5 cm, výsledok 84+5= 89 cm podprsenka
75 C

Obe ženy majú rovnaké číslo podprsenky.
Prvá má prsia 4-ky, druhá 2-ky.
Majú iný tvar hrudníka a aj prsníkov.

A NA ZÁVER NÁM TO EŠTE CELÉ KOMPLIKUJE TO, ŽE KAŽDÝ VÝROBCA MÁ TROŠKU INÝ STRIH A TÝM PÁDOM NESEDÍ ANI PODPRSENKA, KTORÁ BY PODĽA TABUĽKY SEDIEŤ MALA.