Po rhinoplastike mám v nose hrče krvi. Ako si pomôžem?

Zodpovedané
28. aug 2023

Dobrý deň,

5 dní dozadu som absolvovala rhinoplastiku. Po odstránení tamponády sa mi vytvorili v nose hrče krvi a nedá sa mi dýchať.

Môžem to nejako vyčistiť?

Môžem použiť nosný sprej?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto skoro od operácie by ste mali komunikovať vždy so svojím lekárom, ktorý Vás operoval.
Môžete mať špecifické podmienky pre horenie a zrážanie krvi. Tiež môže mať vplyv operačná technika a spôsob stehov a fixácie tkanív.

Vo všeobecnosti odporúčame po rinoplastike po odstránení tamponády vyplachovať nos sprejom morskej vody. Pomáha tiež repíkový obklad a zbavenie sa a hlienov pomocou detského vysávača soplikov.

Okrem toho obmedzenie dýchania takto skoro operácie môžu byť aj vplyvom opuchov sliznice v nose.