Po koľkých týždňoch po zväčšení prsníkov môžem začať behať?

Zodpovedané
15. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom behu po operácii.

Po koľkých týždňoch po operácii (zväčšenie prsníkov) môžem začať behať?

Môžem začať pomaly aj mesiac po operácii?

Môže sa tam niečo poškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

každý chirurg má svoje odporúčania na pooperačný priebeh, vzhľadom na typ implantátov, operačnú techniku, skúsenosti s ohľadom vášho predoperačného stavu tkanív.

To všetko hrá rolu, aby výsledok nebol negatívne ovplyvnený predčasnou záťažou, na ktorú ešte neboli tkanivá dostatočne zahojené.

Ja považujem 6 týždňov od operácie za čas nevyhnutný pred začatím behania.
Beh je opakovaná záťaž otrasmi tkanív počas dlhšieho času, hodiny.
To môže negatívne ovplyvniť polohu implantátov vrátane tvorby reaktívnej tekutiny atď.

Po 6 týždňoch od operácie odporúčam postupne záťaž najskôr dolnej časti tela, krátke úseky behu striedavo s chôdzou.

Nebezpečné sú najmä švihové nárazové cviky na hornú časť tela, spolu s úrazmi a pádmi.