Po akom čase je možná reoperácia, keď nie som spokojná s veľkosťou pŕs?

Zodpovedané
29. aug 2024

Dobrý deň,

chcela by som prísť k Vám na reoperáciu. Dva mesiace dozadu som podstúpila operáciu na inej klinike, kde absolútne neboli pochopené moje požiadavky - plnší dekolt. Prsia mám malé, sú to kvapky, v dekolte vidno kosti rovnako. Pekné to bolo pokiaľ bol opuch prvé dva týždne. Teraz prsia sadajú a je to čoraz horšie a menšie. Hrudník je kostnatejší a prsia ďaleko od seba stále viac.

Kedy by bolo možné prísť na reoperáciu?

Kedy najskôr by ste mohli vložiť väčšie implantáty a tie aktuálne vybrať?

Ďakujem

Dobrý deň,

mrzí ma, že ste neboli spokojná. Výber lekára a kliniky by mal byť veľmi dôsledný. Nejde ani tak o to, že by ste narazili na menej kvalitnú prácu, alebo by Vám niekto nechcel výjsť v ústrety. Skôr je to o tom, že každý sme iný, inak komunikujeme, inak hovoríme a inak počúvame. Niekedy ani najlepší lekár na svete nemusí plniť očakávania, ak sa nespoja jeho predstavy o výsledku s Vašimi očakávaniami.

Skúsený chirurg vie "čítať medui riadkami" a častokrát Vás svojimi otázkami a spôsobom komunikácie dovedie tam, kam chce. No aj vy musíte cítiť, že je medzi Vami porozumenie, inak hrozí problém.

Aj u Vás možno aktuálny stav je maximum, čo sa dal urobiť pri splnení požiadaviek aj Vašej bezpečnosti. Aby som to vedel objektívne posúdiť, mal by som Vás vidieť osobne. Alebo iný lekár. Platí, že je lepšie mať 10 konzultácií a 1 operáciu ako 1 konzultáciu a potom 10 operácií. Myslím to samozrejme obrazne.

V závislosti od typu implantátov a procesu hojenia odporúčam meniť implantáty až s odstupom 12 mesiacov. Niekedy sa dá urobiť výnimka, zvažuje sa viacero faktorov.