Odstránenie 5 - 6 ročných jaziev

Zodpovedané
23. feb 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom 5 - 6 ročných jaziev.

Je možné ich odstrániť aj inak ako plastickou operáciou?

Ak je operácia jediné riešenie, kolko by asi tak stál takýto zákrok?

Ďakujem za odpoved

Dobrý deň.

Dovolím si okopírovať svoju vlastnú odpoveď na inú otázku :
Odporúčam osobnú konzultáciu u dermatologa aj plastického chirurga a vypočujte si viacero názorov. Do úvahy budú spadať riešenia od laseru, aplikáciu krémov a náplastí ale aj injekcie kortikoidov alebo operačné riešenie. Záleží na mnohých faktoroch aj rizikách.

Vo všobecnosti postupujeme od konzervatívnejších metód ku invazívnejším a to postupne.

Záleží na tom po akých operáciách alebo zraneniach vznikli jazvy, na akom mieste sa nachádzajú, ako prebiehalo hojenie v tom čase a podobne...