Odporúčate pacientkám pred augmentáciou užívať nejaké tabletky?

Zodpovedané
29. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom augmentácie.

Odporúčate pacientkám pred augmentáciou užívať nejaké tabletky?

Ak áno, tak aké a kvôli čomu?

Ďakujem

Dobrý deň,

žijeme ešte "tabletkovú" dobu.

Väčšinou sa snažíme všetky tabletky, najmä doplnky výživy pred operáciou aspoň 2 - 3 týždne vysadiť. Jediné čo akceptujeme je Ascorutín prípadne Zinok, Vitamín D. Zlepšujú stabilitu cievnej steny a hojenie rán.

Niektoré doplnky výživy majú vplyv na zvýšené krvácanie pri a po operácii.

Pri zdravom jedincovi s pestrou stravou bez zlozvykov v stravovaní si nemyslím, že je potrebné užívať podporné prostriedky.