Odporúčate odstrániť mnohopočetné lipómy?

Zodpovedané
30. jan 2022

Dobrý deň,

mám 8 lipómov na predlaktiach, z toho 1 na zápästí. Najväčší je o priemere cca 2 cm. V minulosti už bolo niekoľko väčších lipómov chirurgicky odstránených. Menšie, ktoré zostali už narástli a vytvorili sa ďalšie.

Odporučili by ste tieto lipómy odstraňovať?

Ak by sa podarilo odstrániť všetky, je šanca, že sa už znova nevytvoria?

Ďakujem

Dobrý deň,

budú sa zrejme vytvárať stále nové a ani ich odstránenie tomu nezabráni.

Preto vyberáme len tie, ktoré Vám funkčne a esteticky prekážajú viac ako následne vzniknutá jazva.