Odporúčate absolvovať labioplastiku pred otehotnením?

Zodpovedané
13. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom labioplastiky. Mám 29 rokov, ešte som nerodila a zákrok túžim absolvovať z psychického hľadiska. Malé pysky mi prečnievajú o cca 1-2 cm a vadí mi to hlavne esteticky. Hanbím sa v plavkách.

Chcela by som ju absolvovať o mesiac. No zároveň túžim po bábätku, o ktoré by som sa rada snažila po operácii. Takže pôrod (pri úspešnosti) by bol do roka.

Je takýto postup vhodný?

Neskazí sa efekt operácie pôrodom?

Nehrozí, že v jazve sa niečo naruší?

Hrozia keloidné jazvy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že takýto postup by nebol najvhodnejší.

1. Po labioplastike je sex nevhodný 3-6 týždňov od operácie podľa typu operačnej techniky.

2. Pôrod klasickou cestou môže ovplyvniť výsledok labioplastiky a vo všeobecnosti sa počas 12 mesiacov od operácie považuje jazva za nevyzretú. Teoreticky by mohla byť prekážkou prirodzenej elasticity pri klasickom pôrode.

3. Keloidné jazvy hrozia vždy, ale v tejto oblasti si ich nepamätám.

Navrhoval by som pravdepodobne operáciu až po pôrode.