Na základe čoho sa vyberá tvar implantátov?

Zodpovedané
24. sep 2023

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom výberu implantátov.

Na základe čoho sa vyberá tvar implantátov?

Môže sa pacientka rozhodnúť sama i napriek tomu, že odporúčanie lekára je iné?

Aké odporúčate vy na základe Vašich skúseností?

Všade väčšinou píšu o okrúhlych, resp. všade sú fotky okrúhlych. Mne môj lekár odporúča slzové, no o tých som našla veľmi málo informácií.

Ďakujem

Dobrý deň,

zrejme hľadáte na nesprávnych miestach. Použitie "slzových" "anatomických" implantátov v pomere k okrúhlym je 4:1.

Výber záleží od veľa faktorov:

  • od Vášho základu,
  • od očakávaného výsledku,
  • od potreby modelácie.

Niekedy môže byť použitie okrúhleho viac vhodné na prirodzený efekt a inokedy zase aj anatomické budú stále pôsobiť "umelo". Preto je dôležitá osobná konzultácia. Tú odporúčam u viacerých chirurgov, ktorým by ste dôverovali. Vo finále ste to vy, kto s odporúčaným postupom súhlasí - nesúhlasí.

Neviem si predstaviť situáciu, že by som išiel operovať niečo, s čím nesúhlasím. Riskujem nielen komplikáciu, ale aj svoje meno.

Nájdete však aj lekára, ktorému primárne pôjde o finančný profit bez ohľadu na výsledok. Rovnako aj lekára, ktorý "pôjde svoje" a jeho odporúčania vôbec nebudú zohľadňovať Vaše očakávania.

Oba extrémy nie sú správne. Ale ste to vy, kto sa nakoniec rozhodne, podpíše informovaný súhlas alebo dohodu pred operáciou a zaplatí ju.