Môžem si ranu hneď po odstránení stehov prekrývať korektorom?

Zodpovedané
14. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom rany po znamienku na nose. Chcem si dať odstrániť znamienko, ktoré je síce na povrchu pokožky a je malé, ale rastie do hĺbky. Ako keby gulička. Vraj ide o typ znamienka, ktoré sa bude zväčšovať.

Môžem si ranu hneď po odstránení stehov prekrývať korektorom a make upom?

Za odpoveď ďakuem

Dobrý deň,

každý chirurg má svoje postupy ošetrovania jaziev.

Teoreticky po odstránení klasických stehov by nemal byť problém. Môj postup je trošku iný a závislý od typu šitia a rany a typu pokožky.