Môžem si dať kyselinu hyalurónovú do brady, keď mám umelú chlopňu?

Zodpovedané
12. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som si dať pichnúť kyselinu hyalurónovú do brady. Beriem Warfarin a mám umelú chlopňu. Na jednej klinike mi to bez problémov urobia, ale chcem si to overiť u viacerých lekárov.

Chcem sa spýtať aj na botox medzi obočie.

Je to všetko v mojom prípade bezpečné?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja by som pri užívaní Warfarinu a srdcovej chlopni zvážil riziká a benefity zákrokov.

Urobiť zákrok je najmenej. Dôležitejšie je sa na klinike opýtať na komplikácie a ako sa u nich budú riešiť.

Mal by Vás zaujímať najmä manažment riešenia konkrétnej komplikácie aj cena.
Hematómy, krvácanie, asymetria, infekcia, ATB liečba, opuchy.