Môžem podstúpiť estetický zákrok, keď sa liečim na subakútnu tyreoiditídu?

Zodpovedané
31. aug 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Môžem podstúpiť estetický zákrok, keď sa liečim na subakútnu tyreoiditídu?

Napr. botox, kyselina hyalurónová. Beriem Thyrozol a Prednison.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade autoimunitných ochorení v nestabilnom štádiu s potrebou supresívnej liečby kortikoidmi neodporúčame plánované estetické zákroky.

Nejde o to, že by sa nevyhnutne museli stať nejaké komplikácie, ale pri zvýšenom riziku zhodnotíme, či je benefit väčší ako riziko vzniku komplikácií.

Estetické zákroky sa snažíme vykonávať v období plného zdravia.