Môžem ísť po abdominoplastike na dovolenku do Tatier?

Zodpovedané
31. júl 2021

Dobrý deň,

som 14 dní po abdominoplastike, všetko sa pekne hojí. S rodinou sme sa rozhodli, že pôjdeme na 4 dni do Nízkych Tatier. Túry absolvovať nebudem.

Môžem ísť kabínkovou lanovkou?

Inak tam budem viac menej na apartmáne oddychovať ako doma. Drevenicu máme mierne do kopca, ktorý nie je strmý.

Môžem cestu bezpečne absolvovať v rámci prechádzky?

Pás nosím stále ako operatér nariadil.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží ako prebiehala operácia, či máte sklon ku krvácaniu a ako sa hojí rana.

Otázky na režim po operácii by mal vždy zodpovedať chirurg, ktorý priamo operoval.
Nikdy to nie je to isté, ak jednu operáciu robia rôzni chirurgovia. Niekedy záleží aj na detailoch.

Do minimálne 6 týždňov po každej väčšej operácii sa riaďte pokynmi operatéra.