Môžem hneď po sekcii absolvovať abdominoplastiku?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

mám za sebou 2 tehotenstvá, z toho 1 cisársky rez. Plánujem tretie dieťa.

Existuje možnosť hneď po sekcii absolvovať abdominoplastiku?

Mám diastázu a rozťahanú kožu na bruchu.

Ďakujem

Dobrý deň,

myslíte priamo pri pôrode? To si nemyslím, že sa niekde robí a ani by to nebolo vhodné.

Abdominoplastika aj korekcia diastázy sú relatívne veľké operácie. Nie je to drobný zákrok.

Ak plánujete tretie tehotenstvo, operácia je vhodná až potom s odstupom viac mesiacov. Odporúčam aj viac ako rok.

Diastáza by sa mohla riešiť cestou štátnej nemocnice na chirurgickom oddelení a abdominoplastika až následne.