Môže výplň pier migrovať?

Zodpovedané
14. sep 2024

Dobrý deň,

mám za sebou 2x zväčšenie pier - dokopy 2 ml Teosyal. Po druhej aplikáci po cca 2 týždňoch som si všimla hrčku zvnútra na líci. Či tam bola skôr neviem, neregistrovala som ju. Pani zubárka nevie čo to je a ani na krčnom to nevedia. Sono v poriadku. Medzi zuby to chytím, na dotyk je to mierne pohyblivé.

Mohla takto migrovať tá výplň?

Je to až vzadu ako sú 8ky.

Ďakujem

Dobrý deň,

kyselina hyalurónová akejkoľvek značky môže migrovať. Nemyslím si, že toto je ten prípad. K migrácii dochádza v rozsahu okolitých tkanív v anatomicky prirodzených koridoroch. Kyselina hyalurónová nedokáže vo väčšom rozsahu prestupovať cez tkanivové bariéry, väzivové septá, svalové fascie...

Toto mi skôr pripomína sialokélu, cystu v slinnej žľaze. Tá by ale mala byť ľahko rozpoznaná špecialistom ORL alebo stomatológom.

V každom prípade, ak ste mali urobené USG vyšetrenie, tam určite píšu, či je obsah tekutý alebo nie. Je možnosť odobrať vzorku ihlou, alebo to rovno chirurgicky odstrániť na ORL a odoslať na vyšetrenie. Niekedy je potrebná aj drenáž. Detaily Vám vysvetlia na ORL, kam to podľa mňa kompetenčne patrí. Často sa stratí aj spontánne sama bez liečby, no je potrebné to sledovať.

Ešte ku otázke na migráciu kyseliny hyalurónovej. Dá sa jednoducho nechať rozpustiť injekčnou aplikáciou enzýmu Hyáza.