Môže plastická chirurgia uľahčiť život 6-ročnému dieťaťu, ktoré má plagiocefáliu?

Zodpovedané
Dnes o 14:25

Dobrý deň,

6-ročný syn má plagiocefáliu. Najskôr bola minimálne viditeľná, ale s pribúdajúcim vekom sa mu to veľmi zvýraznilo. Čakala som, že s rastom hlavy to bude menej viditeľné. Do 4 rokov sme ho strihali pekne na krátko a málinko bolo niečo vidieť.

Teraz má na ľavej strane výrazný oblúk a na pravej strane je hlávka plochá.

Máte skúsenosti s plastikou na hlavičke?

Je šanca mu pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ v tejto oblasti nemám prehľad.
Určite je potrebné osloviť odborníkov.
Predpokladám, že cestou pediatra to asi bude riešiť deský neurochirurg.
Nie je dobré zbytočne čakať, rastom kostí sa stav nebude zlepšovať.