Mám problém s implantátmi?

Zodpovedané
18. dec 2021

Dobrý deň,

pred rokom som bola operovaná a mám guľaté implantáty. Keď si dám hore ruku, tak si vidím pri pazuche ako je implantát a kde je môj prsník, že je to ako oddelené. Keď zdvihnem druhú ruku, tak na druhom prsníku to nevidím. Výšku mám 170 cm a vážim 60 kg.

Čo to môže byť?

Mám zle vložené implantáty?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho čo píšete predpokladám, že máte problém s doubble bubble deformitou. Veľmi často je to stav po zmene hmotnosti a veľkosti prsníkov, ak ste mali väčší základ a ak je potrebná modelácia. Niekedy tento stav vzniká, ak tkanivá pod prsiami povolia a implantát klesne nižšie. Často len jedna strana alebo vznikne asymetria polohy implantátov.
Je to relatívne častý stav. A to vzľadom na to, že implantát nie je priskrutkovaný k rebrám ale je uložený v tkanivách, ktoré majú istú pevnosť. S miernym poklesnutím pri operácii aj rátame, a preto prsia vyzerajú inak týždeň po operácii a inak po 3 mesiacoch, keď si tkanivá "sadnú".

Vzhľadom na množstvo príčin, odporúčam kontaktovať chirurga, ktorý Vás operoval.

Ak by boli " zle vložené implantáty", to sa nedá dokázať. Lebo si neviem predstaviť skúsesného chirurga, ktorý zašije rany bez toho, aby bol spokojný s výsledkom na operačnom stole.

Tieto obviňovacie argumenty väčšinou nevedú k pozitívnemu postoju a k riešeniu stavu. Vedú viac k vyhroteniu a výsedkom je prehadzovanie viny ako horúci zemiak medzi pacientom a lekárom. Lekár bude tvrdiť, že ste si to spôsobila sama a pacient, že to spôsobil lekár.

Osobne volím univerzálny postup ešte pri prvej konzultácii a následne v poučení v informovanom súhlase, ktorý každý pacient prečíta a podpíše, že korekcie komplikácií do istého času od operácie /zvyčajne rok/ sa riešia za dopredu známych finančných aj časových podmienok. A tak pacient dopredu vie, "do čoho ide".