Mám pretočený implantát?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý deň,

v období dojčenia mi trojmesačný syn kopol do prsníka. Mám anatomické mentor implantáty a zostal mi tam na dotyk ako keby vyvýšený polkruh, ktorý je to vidno aj cez tričko.

Bola som na sone, lekár nič nevideli. Lekár, ktorý ma operoval povedal, že je to len podráždená mliečna žľaza. Nekojím už 3 mesiace a príde mi to, že to mám pretočené. Prsník je aj z boku trochu sploštený, spredu to skoro nevidno.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

kopnutie by ani pri väčšej sile pretočenie implantátu nemalo spôsobiť. Ešte som sa s tým nestretol.

Pretočenie implantátu je ale náročné potvrdiť inak ako operáciou. Ani vyjadrenie iného chirurga zmysle potvrdenia podozrenia na nesprávnu polohu implantátu nič nevyrieši.

Navštívil by som opäť vášho chirurga a prebral s ním svoje podozrenie s odstupom času niekoľkých týždňov/mesiacov. Dovtedy by podráždenie prsnej žľazy malo ustúpiť.