Mám kostné výbežky na hrudnej kosti. Je možná úprava pŕs?

Zodpovedané
29. aug 2024

Dobrý deň,

rada by som počula Váš názor, že aké mám možnosti. Mám vypuklý a asymetrický hrudník s výrazne vystúpeným mečovitým výbežkom a zároveň mám asi 4 cm nad ním nejaký kostný výbežok.

Po dojčení mi ostali ovisnuté prsia asymetrickej veľkosti aj keď asymetria sa zmenšuje. Dokojila som pred necelým mesiacom, je mi jasné, že prsia sa ešte budú meniť. Vzhľadom na kostné výbežky je pre mňa skoro nemožné si kúpiť podprsenku, aby ma netlačili kostice a zároveň potrebujem podprsenku s kosticami pre aktuálny stav pŕs.

Je možné urobiť niečo s tým výbežkom, prípadne oboma?

Dá sa odstrániť?

Je šanca, že by mi stačila úprava pŕs, alebo by ste odporúčal implantáty?

Ďakujem

PS: Fotky boli priložené v druhej otázke, prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

ohľadom kostných výrastkov by som odporúčal navštíviť ortopéda, najmä ak sa výrastky menia.

Ak sú len estetická vada, nevidím žiaden problém uskutočniť modeláciu.

Ste úplne vhodná na klasickú mastopexiu s krátkou jazvou v podprsníkovej ryhe ako z učebnice.

Implantáty nepotrebujete, vlastného tkaniva máte na prsia plných trojek dostatok.

Držím palce s výberom toho správneho chirurga.